CONSILIA
Witamy w biurze prasowym Centrum Psychoterapii i Szkoleń CONSILIA!
facebook
Podjąłeś właśnie decyzję o wizycie z dzieckiem u psychologa, zastanawiasz się, jak może ona wyglądać, jak się przygotować, o co będzie pytać psycholog, czy zabrać ze sobą dziecko. Stawianie pytań i nagromadzenie wątpliwości nie jest w tej sytuacji niczym niepokojącym, masz prawo w nowej sytuacji czuć się niepewnie. Jako uważny rodzic chcesz zadbać także o swoje dziecko, które w tej sytuacji również może czuć pewien niepokój. Jak przygotować się do wizyty oraz jak można sobie i dziecku pomóc w tej nowej sytuacji, przedstawimy poniżej.

❓Kiedy zdecydować się na wizytę u psychologa dziecięcego?

❓Jak wygląda pierwsza wizyta?

❓Jak wygląda spotkanie dziecka z psychologiem?

Odpowiedź na te pytania oraz więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule psycholog oraz trenera umiejętności społecznych - Katarzyny Zawadzkiej

? https://psychoterapia.plus/pierwsza-wizyta-u-psychologa-dzieciecego-jak-sie-przygotowac
2022-04-19, 12:17
facebook
Ciąża to niewątpliwie wyjątkowy czas w życiu kobiety, który wiąże się z wieloma zmianami. Emocje, które mu towarzyszą zależne są od wielu czynników m. in. biologicznych, społecznych czy ekonomicznych. Z pewnością wiele przyszłych mam przeżywa stres związany z obawą o prawidłowy rozwój płodu. Szybki rozwój medycyny daje coraz większe możliwości diagnostyczne w okresie prenatalnym, a co za tym idzie wzrost przeżywalności dzieci dzięki oddziaływaniom medycznym na wczesnym etapie rozwoju.

Są jednak przypadki gdzie medycyna jest bezradna, a ciąża kończy się poronieniem.
Strata prokreacyjna (poronienie) dotyka nawet 30% procent ciąż, co pokazuje skalę zjawiska, z którym tak wiele kobiet musi się mierzyć. Doświadczenie straty ciąży może być dla kobiety stresujące, a nawet traumatyzujące. Sposób przeżywania żałoby po nienarodzony dziecku jest zależny od indywidualnych predyspozycji psychologicznych, ale także od wsparcia udzielanego przez otoczenie.

Więcej na temat poradnictwa w żałobie dla kobiet doświadczających straty prokreacyjnej znaleźć można na stronie:

? https://psychoterapia.plus/poradnictwo-w-zalobie-grief-counseling-dla-kobiet-doswiadczajacych-straty-prokreacyjnej/

#poronienie #poronienia #griefcounseling #griefcounselling #psycholog #psychologia #psychology #wrocław #wroclaw
2022-04-18, 09:44
facebook
Terapia ręki to metoda wspierająca dziecko aby poprawnie oraz precyzyjnie mogło ruszać ręką, dłonią oraz palcami. Podczas terapii ręki specjalista rozpoczyna pracę od wzmocnienia całego ciała -motoryki dużej (ramiona, barki, kręgosłup, łokcie), a następnie skupia się na poprawie motoryki małej u dziecka (prawidłowy uchwyt, napięcie, praca nadgarstka i palców).

? Kiedy zatem dziecko potrzebuje terapii ręki?

Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w artykule:
? https://psychoterapia.plus/terapia-reki-na-czym-polega-i-dla-kogo-jest-przeznaczona/

#terapiareki #terapiaręki #psycholog #psychologia #pedagog #pedagogika #wrocław #wroclaw
2022-04-17, 09:15
facebook
W praktyce psychologa szkolnego, ale też często w trakcie spotkań psychoterapeutycznych z dziećmi i młodzieżą pojawia się trudność związana z odmową dziecka do chodzenia do szkoły, często jako „dodatek” do innych zachowań zgłaszanych przez rodziców lub jako główna przyczyna konsultacji ze specjalistą.

„O odmowie chodzenia do szkoły mówimy wtedy, gdy dziecko odmawia uczęszczania do szkoły lub ma trudności, by pozostać w klasie przez wszystkie lekcje, bez względu na przyczynę.”

Więcej na ten temat przeczytać można w artykule:
? https://psychoterapia.plus/odmowa-chodzenia-do-szkoly-fobia-szkolna/

#szkoła #dziecko #dzieci #dzieciaki #dzieciństwo #dzieciaki #nastolatki #nastolatek #nastolatkowie #problem #wrocław #wroclaw #psycholog #psychologia
2022-04-16, 08:34
facebook
https://www.facebook.com/ConsiliaCentrumPsychoterapii/photos/a.2004920859789821/3344118489203378/?type=3
2022-04-15, 16:40
facebook
? Roczna grupa szkoleniowa – superwizyjna dla terapeutów TUS we Wrocławiu

? https://psychoterapia.plus/z-mysla-o-trenerach-tus-roczna-grupa-szkoleniowo-superwizyjna/

Zapraszamy psychologów dziecięcych, pedagogów, terapeutów i trenerów TUS pracujących grupowo z dziećmi (od 4 do 11 lat) do uczestnictwa w rocznej grupie szkoleniowo-superwizyjnej z zakresu prowadzenia zajęć TUS.

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w piątki i trwać będą 4 godziny. W trakcie jednego spotkania odbędzie się:

? omówienie konkretnego zagadnienia będącego tematem przewodnim spotkania

? omówienie wybranej umiejętności społecznej wraz z materiałami do pracy z dziećmi i rodzicami (gotowe scenariusze)

? superwizja przypadków uczestników grupy

? Daty i tematy spotkań:

1) 28.10.2022 (piątek) godzina 17:00 – 21:00
Rekrutacja, dobór do grupy – właściwe rozpoznanie potrzeb uczestników – diagnoza a wywiad diagnostyczny. Co podlega terapii? Potrzeby indywidualne a potrzeby grupy. Dbanie o dynamikę procesu terapeutycznego.

2) 25.11.2022 (piątek) godzina 17:00 – 21:00
Organizacja przestrzeni terapeutycznej – przygotowanie gabinetu, pomocy. Struktura zajęć – korzystanie ze scenariuszy, gotowych pomysłów a uważność na aktualne potrzeby uczestników. Czy trening odbywa się tylko w gabinecie?

3) 09.12.2022 (piątek) godzina 17:00 – 21:00
Zrozumienie trudności uczestników – kłopoty wychowawcze, kryzys rodzinny, delegowanie dziecka do terapii, specyfika pracy z dziećmi z diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej. Kiedy terapia pogłębia objaw?

4) 13.01.2023 (piątek) godzina 17:00 – 21:00
Proces grupowy – jawne i ukryte normy grupowe, wzajemne relacje uczestników, dynamika procesu grupowego, modele sprawowania władzy przez terapeutę.

5) 03.02.2023 (piątek) godzina 17:00 – 21:00
Zachwianie dynamiki procesu grupowego – konflikty w grupie, bierność uczestników, reagowanie na kryzys w grupie, kryzys jako nowy etap w pracy grupy.

6) 10.03.2023 (piątek) godzina 17:00 – 21:00
Trudne zachowania, trudne interwencje – zrozumienie przemocy i agresji wśród uczestników, milczenie, bunt, opór, trudne rozmowy o zaburzeniach. Czy TUS to grupa wsparcia, czy trening?

7) 14.04.2023 (piątek) godzina 17:00 – 21:00
Praca z rodzicami – konsultacje po treningach, konsultacje interwencyjne, angażowanie rodziców w proces. Jak zadbać o pozytywne relacje z rodzicami?

8 ) 12.05.2023 (piątek) godzina 17:00 – 21:00
Generalizacja umiejętności – procedury wzmacniające podtrzymywanie umiejętności, transfer umiejętności. Czy w procesie jest “przestrzeń” na włączenie środowiska wychowawczego i szkolnego dziecka?

9) 16.06.2023 (piątek) godzina 17:00 – 21:00
Kończenie pracy z grupą – ocena postępów, ewaluacja zamierzonych celów (prezentacja narzędzia), pożegnanie z grupą. Odejścia uczestników, terapeuty w trakcie procesu, przeżywanie przerwania, zakończenia wspólnej pracy jako utraty.

❗️ Warunek uczestnictwa:

– prowadzenie zajęć z Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat

– grupa zamknięta (max. 12 osób), tzn. że każdy uczestnik decyduje się na udział we wszystkich spotkaniach w ciągu roku.

? Prowadzące:

Katarzyna Zawadzka – psycholog, pedagog, certyfikowany trener TUS, nauczyciel mianowany w trakcie dyplomowania, obecnie w trakcie specjalizacji z Psychoterapii Dzieci i Młodzieży. Od lat pracuje z dziećmi (do niedawna również jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej). Jest członkiem i liderem wielu zespołów zadaniowych w szkole i przedszkolu m.in. ds udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) oraz diagnozą zaburzeń autystycznych. Prowadzi treningi TUS w trzech grupach wiekowych: od przedszkola po starszy wiek szkolny. Prowadzi również autorski program spotkań (Jak wspierać rozwój społeczny i emocjonalny dziecka) dla rodziców dzieci, które uczestniczą w zajęciach z Treningu Umiejętności Społecznych.

Agnieszka Polak – psycholog, certyfikowany trener TUS, psychoterapeuta systemowy w trakcie szkolenia. Od lat pracuje jako psycholog w Zespole Szkół Integracyjnych, gdzie prowadzi terapię młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pracuje z dziećmi i młodzieżą głównie ze spektrum autyzmu. Prowadzi treningi TUS w czterech grupach wiekowych: od przedszkola po młodzież licealną. Prowadzi również autorski program spotkań (Jak wspierać rozwój społeczny i emocjonalny dziecka) dla rodziców dzieci, które uczestniczą w zajęciach z Treningu Umiejętności Społecznych.

? Koszt udziału w seminarium: Całość: 2700 zł. Możliwa płatność raz w miesiącu po 300 zł/spotkanie.

Zgłoszenia prosimy kierować:
? https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdnpiY5-mXv7GINKPp-Ca6Dh_OzzP16dvLEGVUFdgcVZsVHAg/viewform

Miejsce odbywania się seminarium:
Consilia Centrum Psychoterapii i Szkoleń
ul. Komuny Paryskiej 49-51, piętro I, lokal 2
Wrocław

☎️ telefon: 690 002 218

*W przypadku braku możliwości spotkań w gabinecie, zajęcia realizowane będą on-line.

#psycholog #psychologia #pedagog #pedagogika #trenertus #tus #treningumiejetnoscispolecznych #wrocław #wroclaw
2022-04-15, 16:38
facebook
W wielu artykułach poświęconych zagadnieniom związanym z wyborem odpowiedniego psychoterapeuty autorzy jako jeden z ważnych punktów, na który należy zwrócić szczególną uwagę, podają regularną superwizję. Dla osoby niezwiązanej z psychologią termin ten może być niejednoznaczny i nasuwać wiele pytań.

? Czym zatem jest superwizja i dlaczego jest aż tak istotna?

Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w artykule:
⭐ https://psychoterapia.plus/czym-jest-superwizja-i-dlaczego-jest-tak-wazna/

#superwizja #superwizja #psycholog #psychologia #wrocław #wroclaw
2022-04-15, 08:08
facebook
Według Klasyfikacji zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania ICD – 10, ADHD zawsze zaczynają się wcześnie w toku rozwoju, zwykle w ciągu pierwszych 5 lat dziecka. Jako główne, charakterystyczne objawy zaburzenia uznaje się:

?brak wytrwałości w zakresie działań wymagających zaangażowania poznawczego
?tendencja do porzucania jednego działania na rzecz innego bez kończenia żadnego z nich
?słabą kontrolę, dezorganizację i nadmierną aktywność

‼️ W naszym centrum prowadzimy całościową diagnostykę pod kątem ADHD u osób dorosłych, która oparta jest na wywiadzie z lekarzem psychiatrą i na wynikach testu do diagnozy ADHD u osób dorosłych, przeprowadzonego przez psychologa.

? Więcej informacji na stronie:
https://psychoterapia.plus/diagnoza-adhd-i-add-doroslych.../

Zgłoszenia prosimy kierować:
☎️ telefonicznie 690 002 218 lub
? mailowo: rejestracja@psychoterapia.plus

#ADHD #adhd #adhdlife #adhdproblems #adhdawareness #adhdbrain #adhdwomen #psycholog #psychologia #diagnoza #diagnoza #wrocław #wroclaw #wroclawcity
2022-04-14, 10:48
facebook
Myślenie jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. Każdy z nas toczy w swojej głowie
bardziej lub mniej burzliwe dyskusje, interpretując tym samym otaczającą nas rzeczywistość. Czasem
jednak mamy wrażanie, że cały świat jest przeciwko nam, że powielają się ciągle te same schematy.
Warto wtedy sprawdzić, czy nie wpadliśmy w pułapkę. Nasz umysł nie lubi marnowania energii,
dlatego często szuka drogi na skróty. Dzięki temu mamy zdolność szybkiego adaptowania się do
nowych sytuacji, jednak czasem droga na skróty może okazać się ślepą uliczką.

Artykuł zawiera krótki przewodnik po pułapkach umysłu, który ma za zadanie pomóc Ci przyjrzeć się swoim myślom i
sprawdzić, czy czasem „ktoś” nie wyprowadza Cię na manowce. Dowiedz się, czym są zniekształcenia poznawcze!

?https://psychoterapia.plus/znieksztalcenia-poznawcze-krotki-przewodnik-po-pulapkach-umyslu/

#psychologia #zniekształceniapoznawcze #wrocław
2022-04-13, 09:37
facebook
?? Psychoterapeutyczna opieka okołoporodowa. Praca z diadą matka-niemowlę.

? szkolenie dla psychoterapeutów

https://psychoterapia.plus/psychoterapeutyczna-opieka-okoloporodowa-praca-z-diada/

Zapraszamy psychoterapeutów na szkolenie o tematyce psychoterapeutycznej opieki okołoporodowej oraz pracy z diadą matka-niemowlę, które odbędzie się we Wrocławiu.

Będziemy rozmawiać o:

? praca z diadą matka-niemowlę
? setting w pracy w diadzie
? studia przypadków

? Przed szkoleniem uczestnicy otrzymają artykuły dotyczące powyższej tematyki.

❗️ Osoby biorące udział w szkoleniu mają pierwszeństwo w rekrutacji do rocznej grupy superwizyjno-seminaryjnej: Praca psychoterapeutyczna z kobietą w ciąży i diadą matka-niemowlę.

?Termin szkolenia:

15.05.2022 (niedziela) godziny 10:00 – 16:00

? Prowadzące:

Maria Wolak – Chmiel psycholog i psychoterapeuta, certyfikowany analityk grupowy oraz B.A.S.E.® Mentor i B.A.S.E.® Group Leader.

Studia magisterskie o profilu Psychologia kliniczna ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim. Odbyłam czteroletnie szkolenie w zakresie grupowej psychoterapii analitycznej certyfikowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne w Instytucie Analizy Grupowej Rasztów; rok szkolenia na Podyplomowym Kursie Psychoterapii Integracyjnej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie; szkolenie w zakresie diagnozy, interwencji i pomocy psychologicznej w przypadkach wykorzystywania seksualnego dzieci dla profesjonalistów Warszawskiej Sieci Pomocy Dzieciom; szkolenie z obserwacji niemowląt oraz szkolenie dla B.A.S.E®. Mentor i B.A.S.E.® Group Leader uprawniające do prowadzenia i mentorowania pracy grupowej z małymi dziećmi.

Zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży; pracą w diadzie rodzic-dziecko oraz pracą z rodzinami w oparciu o metodę otwartego dialogu. Prowadzę analityczną psychoterapię grupową dla młodzieży i dorosłych oraz grupy dziecięce rozwijające empatię i wrażliwość metodą B.A.S.E.® Babywatching. Jestem współzałożycielką Fundacji Inna Perspektywa, która działa na rzecz rozwoju empatii i wrażliwości u dzieci. Pracuję również z rodzicami prowadząc warsztaty wychowawcze oraz grupy ukierunkowane na budowanie więzi między rodzicami i dziećmi.

Aleksandra Wierzejska – psycholog, psychoterapeutka i trenerka. Odbyłam czteroletnie szkolenie w zakresie grupowej psychoterapii analitycznej certyfikowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne w Instytucie Analizy Grupowej Rasztów; Ukończyłam kurs “Problematyka wczesnej interwencji i zdrowia psychicznego małych dzieci” w Instytucie Matki i Dziecka. Posiadam certyfikat The University of Warwick – BABIES IN MIND: WHY THE PARENT’S MIND MATTERS. Od kilku lat uczestniczę w seminarium obserwacji niemowląt w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im.Hanny Segal.

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w terapii indywidualnej i grupowej osób dorosłych. Obecnie pracuję z małymi dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Głównym obszarem moich zainteresowań zawodowych jest psychologiczna pomoc okołoporodowa oraz praca z diadą, rodzinami z małymi dziećmi. Pomagam kobietom z problemami zdrowia psychicznego w okresie okołoporodowym, tj. lęk przed ciążą i porodem, depresja poporodowa, utratą ciąży; kobietom, które po urodzeniu dziecka przez dłuższy czas mają napady płaczu, bezsenność, obniżony nastrój (smutek), ciągłe zmęczenie lub rozdrażnienie, przeżywają lęk i mają kłopoty z koncentracją; rodzicom, którym po urodzeniu dziecka, trudno odnaleźć się w nowych rolach.

? Koszt udziału w szkoleniu: 450 zł. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata w wysokości 450 zł.

W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu, kwota nie jest zwracana.

✏️ Zgłoszenia prosimy kierować:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeAt00B26lYMxfuQHGkiN7c7r3spPmmDERG06x96MLlE6NHvQ/viewform

Miejsce odbywania się szkolenia:
Consilia Centrum Psychoterapii i Szkoleń
ul. Komuny Paryskiej 49-51, piętro I, lokal 2
Wrocław

☎️ telefon: 690 002 218
2022-04-12, 16:36
facebook
‼️ Informujemy, że zostały ostatnie dwa wolne miejsca na roczne seminarium "Praca psychoterapeutyczna z młodzieżą."

Zgłoszenia prosimy kierować:
?https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdDN3fH1JxVC2Q-gEs4narHXz-id2N98ZOeML01KiDMKa5CUw/viewform

Zapraszamy psychologów i psychoterapeutów pracujących z młodzieżą do uczestnictwa w rocznym seminarium z zakresu psychoterapeutycznej pracy z młodzieżą

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w piątki i trwać będą 4 godziny. W trakcie jednego spotkania odbędzie się:
– wykład
– praca z tekstem
– superwizja przypadków uczestników (grupa Balinta)

? Daty i tematy spotkań:

1) 16.09.2022 godziny 17:00 – 21:00 Wywiad diagnostyczny z nastolatkiem – potknięcie w rozwoju, załamanie rozwoju czy zaburzenie osobowości? Diagnoza psychodynamiczna i psychiatryczna – co leczymy u nastolatka?

2) 21.10.2022 godziny 17:00 – 21:00 Wywiad diagnostyczny z rodzicami – kłopoty wychowawcze, kryzys rodzinny czy delegowanie dziecka do chorowania? Kto na kogo i co projektuje? Co leczymy u rodziców nastolatka?

3) 18.11.2022 godziny 17:00 – 21:00 Metody pracy z nastolatkiem – który sposób jest optymalny? Kwalifikacja do socjoterapii, psychoterapii indywidualnej, psychoterapii indywidualnej rodziców, psychoterapii rodzinnej, leczenia oddziałowego pacjenta.

4) 16.12.2022 godziny 17:00 – 21:00 Praca z nastolatkiem – setting terapeutyczny z nastolatkiem, interwencje wobec pacjenta i techniki terapeutyczne.

5) 20.01.2023 godziny 17:00 – 21:00 Praca z rodzicami – setting terapeutyczny z rodzicami, interwencje wobec rodziców, praca z relacją rodzic-dziecko.

6) 10.02.2023 godziny 17:00 – 21:00 Teorie rozwoju symbolizacji – jaką interpretację przyjmie niedojrzały umysł? Jak praca z nastolatkiem różni się od pracy z osobą dorosłą?

7) 17.03.2023 godziny 17:00 – 21:00 Lęk przed staniem się mężczyzną, lęk przed staniem się kobietą. Kompleks Edypa w adolescencji – jak życie nastolatka komplikuje jego seksualne ciało.

8 ) 21.04.2023 godziny 17:00 – 21:00 Wybrane jednostki diagnostyczne (wybór uzależniony będzie od zapotrzebowania grupy zaznaczonego w formularzu zgłoszeniowym, np. samobójstwa, zaburzenia odżywiania, uzależnienia, samookaleczenia). Opis i omówienie przypadków.

9) 19.05.2023 godziny 17:00 – 21:00 Praca z „trudnym” nastolatkiem – milczenie, bunt, opór lub agresja kierowana w stronę psychoterapeuty.

10) 02.06.2023 godziny 17:00 – 21:00 Urealnienie roli terapeuty w pracy z pacjentem młodzieżowym. Dyskusja nad powszechnymi dylematami i ograniczeniami :
– obezwładniający lęk o życie i zdrowie pacjenta,
– brak współpracy ze strony rodziców,
– delegowanie terapeuty przez rodziców pacjenta do opieki nad pacjentem,
– rywalizacja rodziców z terapeutą lub terapeuty z rodzicami,
– zabieranie pacjenta z terapii przez rodziców w momencie zdrowienia pacjenta,
– aspiracje terapeutów do „korektywnego rodzicielstwa”.

? Warunek uczestnictwa:
– praca terapeutyczna z młodzieżą
– grupa zamknięta (max. 10 osób), tzn. że każdy uczestnik decyduje się na udział we wszystkich spotkaniach w ciągu roku.

? Prowadząca:
Joanna Bilińska-Gorzelnik – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny, superwizor szkoleniowy Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Prowadzi zajęcia ze studentami I roku Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w KCP.

Koszt udziału w seminarium: Całość: 3500 zł. Możliwa płatność raz w miesiącu po 350 zł/spotkanie.

Miejsce odbywania się seminarium:
Consilia Centrum Psychoterapii i Szkoleń
ul. Komuny Paryskiej 49/51
piętro I, lokal 2
Wrocław
☎️ telefon: 690 002 218

? https://psychoterapia.plus/praca-psychoterapeutyczna-z-mlodzieza-roczne-seminarium/#psychoterapia

#psychoterapeuta #psychoterapia #młodzież #psycholog #psychologia #wroclaw #wrocław
2022-04-12, 16:02
facebook
Trening Zastępowania Agresji (TZA) – jest polską adaptacją metody korygowania agresywnych zachowań opracowaną przez Arnolda Goldsteina. Uznana jest za najbardziej popularną i sprawdzoną metodę pracy w obszarze pracy z agresją i znalazła zastosowanie w różnych grupach wiekowych i środowiskach społecznych. Odwołuje się do podstaw i technik teorii poznawczo-behawioralnej.

Trening Zastępowania Agresji składa się z trzech części, które są ćwiczone oddzielnie:

❗️ trening kontroli złości (15 spotkań) – nauczanie rozpoznawania impulsów złości i nauka ich hamowania zanim wystąpi agresywne zachowanie;

❗️ trening umiejętności prospołecznych (20 spotkań) – nauka nowych umiejętności jako strategii radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, trudnych (np. radzenie sobie z zaczepkami innych, unikanie bójek, odmawiania, reagowania na krytykę itp.)

❗️ trening zachowań moralnych (10 spotkań) – zachęca do myślenia pod względem moralnym o pojawiających się sytuacjach problemowych z wykorzystaniem dyskusji grupowej, w odniesieniu do przyjętych wartości;

❓ Dla kogo?

❓ Co dziecko zyskuje uczestnicząc w Treningu Zastępowania Agresji?

Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w artykule autorstwa pedagog, terapeuty, certyfikowanego trenera TUS i TZA - Moniki Walczak:

? https://psychoterapia.plus/trening-zastepowania-agresji
2022-04-12, 10:54
facebook
? Jak powinna wyglądać dobra pochwała?

Według Adele Faber i Elaine Mazlish dobra pochwała ma dwie części:

?Pochlebny opis tego, co dorosły widzi lub czuje

?Dziecko po wysłuchaniu takiego opisu potrafi pochwalić się samo

Więcej na temat pochwał znaleźć można w artykule:
? https://psychoterapia.plus/chwalic-czy-nie-chwalic-jak-skonstruowac-pochwale-aby-byla-skuteczna/

#psycholog #psychologia #psychologdzieciecy #wrocław #wychowanie #wychowaniedzieci #wychowaniedziecka #rodzice #rodzicielstwo
2022-04-11, 08:03
facebook
? https://psychoterapia.plus/dziecko-w-wirtualnym-swiecie
2022-04-10, 21:15
facebook
Obserwując zachowania dzieci, młodzieży często zastanawiamy się, czy dana postawa mieści się w granicach normy? Kiedy coś jest buntem wynikającym z etapu rozwojowego dziecka, a kiedy nim nie jest? Czy stwierdzenie, iż „dziecko ma taki etap” przestaje być wytłumaczeniem na wszelkie jego trudne zachowania?

❓ Kiedy nieposłuszeństwo dziecka, agresja, wrogość, sprzeciw wobec rodziców/opiekunów może świadczyć, iż mamy do czynienia z zachowaniami opozycyjno buntowniczymi czy zaburzeniami zachowania?

Odpowiedź na to pytanie oraz więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule pedagog oraz terapeuty - Moniki Walczak

? https://psychoterapia.plus/zaburzenia-zachowania-i-zaburzenia-opozycyjno-buntownicze/#more-2744
2022-04-09, 10:44
facebook
#wroclaw #szkolenie #okołoporodowa, #diadamatkadziecko
Zapraszamy na szkolenie dotyczące psychoterapeutycznej opieki okołoporodowej oraz pracy z diadą matka-dziecko.
?15.05.2022 (niedziela) godzina 10:00-15:00
?koszt: 450 zł
Consilia Centrum Psychoterapii i Szkoleń we Wrocławiu, psychoterapia.plus
-------------------------
☎️ Telefon do rejestracji: 690 002 218
? Mail do rejestracji: rejestracja@psychoterapia.plus
? Więcej o szkoleniu oraz formularz zgłoszeniowy w linku poniżej:
https://psychoterapia.plus/psychoterapeutyczna-opieka-okoloporodowa-praca-z-diada
2022-04-09, 08:42
facebook
Większość ludzi marzy o udanym związku. Obecnie coraz więcej osób zwraca się o pomoc do specjalisty i dotyczy to zarówno tych, którym doskwiera brak drugiej „połówki”, jak i skonfliktowanych małżeństw, które nie potrafią dojść do porozumienia. Bycie w relacji to bowiem nie tylko same przyjemności, to także ciężka praca. Tylko pielęgnowany związek utrzyma się przez lata i przyniesie spełnienie partnerom.

❤️ Co robić, aby relacja była szczęśliwa?

Zapraszamy do lektury artykułu:

? https://psychoterapia.plus/jak-byc-szczesliwym-w-zwiazku
2022-04-08, 10:44
facebook
Czym jest ADHD i ADD? ?

ADHD to skrót od ang. attention deficit hyperactivity disorder), w polskiej klasyfikacji oznaczający zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. W klasyfikacji ICD-10 określane jako zaburzenie hiperkinetyczne (F90). ADHD jest zaburzeniem neurorozwojowym, co oznacza, że w trakcie rozwoju ośrodkowego układu nerwowego doszło do zaburzeń w kształtowaniu funkcji mózgu.

Odmianą ADHD jest ADD (skrót od angielskiego Attention Deficit Disorder) to zaburzenia koncentracji uwagi. Problem ten traktowany jest jako odmiana ADHD, od jednostki tej odróżnia go brak nadpobudliwości ruchowej lub pojawianie się jej jedynie w nieznacznym natężeniu.

? ADHD/ADD U DOROSŁYCH

Objawy ADHD u dorosłych skupiają się głównie wokół deficytów uwagi, braku wytrwałości w realizacji zadań wymagających zaangażowania poznawczego. Osoby te mogą mieć problemy z realizacją zadań w pracy czy obowiązków domowych z powodu rozpoczynania wielu czynności na raz i nie kończenia ich lub odkładania różnych zadań na później. Może to skutkować trudnościami z utrzymaniem się w pracy czy podejmowaniem ważnych decyzji.

Objawy ADHD/ADD u dorosłych mogą wpływać na ich funkcjonowanie w relacjach międzyludzkich. Ich związki mogą być niestabilne, osoby te mogą mieć trudność z uważnych słuchaniem innych, regulacją własnych emocji.

‼️ W naszym centrum prowadzimy całościową diagnostykę pod kątem ADHD u osób dorosłych, która oparta jest na wywiadzie z lekarzem psychiatrą i na wynikach testu do diagnozy ADHD u osób dorosłych, przeprowadzonego przez psychologa.

? Więcej informacji na stronie:
https://psychoterapia.plus/diagnoza-adhd-i-add-doroslych-we-wroclawiu/

Zgłoszenia prosimy kierować:
☎️ telefonicznie 690 002 218 lub
? mailowo: rejestracja@psychoterapia.plus

#ADHD #adhd #adhdlife #adhdproblems #adhdawareness #adhdbrain #adhdwomen #psycholog #psychologia #diagnoza #diagnoza #wrocław #wroclaw #wroclawcity
2022-04-07, 10:48
facebook
? https://psychoterapia.plus/po-co-dziecku-granice/#more-159
2022-04-06, 10:43
facebook
https://psychoterapia.plus/praca-psychoterapeutyczna-z-mlodzieza-roczne-seminarium/?fbclid=IwAR0E65LR5-xkLCJwJlRzw19NfDOUE9ZZXBMIHKQIdckspiqOSgFoD6rR5Xo
2022-04-05, 17:58
facebook
Trening Zastępowania Agresji TZA – ART (ART – Aggression Replacement Training) to uznana na całym świecie metoda korygowania agresywnych zachowań, która została opracowana przez prof. Arnolda Goldsteina i jego współpracowników pod koniec lat 70. w USA. Wywodzi się z tzw. skillstreamingu, czyli profilowania, kształtowania umiejętności. U podstaw tej metody leży przekonanie, że podstawowymi przyczynami zachowań agresywnych są deficyty dotyczące umiejętności kontrolowania własnej impulsywności, nieznajomość lub nieumiejętność zastosowania w życiu innych sposobów zachowania (umiejętności prospołecznych) oraz niedostateczny rozwój myślenia moralnego, które nie pełni roli korygującej wobec niepoprawnych zachowań.

Więcej na temat Treningu Zastępowania Agresji przeczytać można w artykule:
? https://psychoterapia.plus/czym-jest-trening-zastepowania-agresji-tza/

#TZA #treningzastępowaniaagresji #wrocław #wroclaw #psycholog #psychology #psychologia
2022-04-05, 10:53
facebook
“W manii czułam, że mogę przenosić góry. Brałam kredyty, kupowałam obrazy, podróżowałam po świecie. Odpalałam kolejne firmy, które miały dać pieniądze na upragniony dom i samochód. Mało spałam i niewiele jadłam, za to ciągle mówiłam, dużo i do wszystkich, a w głowie pojawiała się lawina pomysłów i milion możliwości, po które musiałam tylko sięgnąć…wszystko wydawało się być na wyciągnięcie ręki. Chwytając jedną możliwość, zaraz kusiła następna – żadnej nie mogłam utrzymać na dłużej i może z wycieńczenia, po miesiącach bycia na pełnych obrotach, przychodziła depresja. Raz słabsza, raz silniejsza – bywały momenty w których bałam się wyjść z domu, zobaczyć się z ludźmi, bałam się ich. Bałam się świata i życia. Trzęsłam się ze strachu. Całymi dniami nie wychodziłam z łóżka. Nie jednałm i nie miałam siły się umyć. Kiedy chciałam coś powiedzieć, zapominałam słów. Żeby przerwać ten stan, czasem połykałam garść tabletek, czasem podcinałam sobie żyły, nie chciałam dalej żyć z tym wszehogarniającym strachem. Zawsze ktoś mnie ratował. Później był szpital, leczenie, wychodzenie z depresji i wszystko zaczynało się od nowa…podwyższony nastrój, dużo pomysłów i nadmiar energii…wtedy zawsze wydawało mi się, że nic mi nie jest, że jestem zdrowa i świat zaczyna znowu należeć do mnie. W manii nigdy nie czułam, że choruję. Nikt wtedy nie był w stanie przekonać mnie do wizyty u lekarza…”

Więcej o chorobie afektywnej dwubiegunowej można przeczytać w artykule

? https://psychoterapia.plus/choroba-afektywna-dwubiegunowa-chad-i-co-dalej
2022-04-03, 09:53
facebook
Czy depresja to choroba przewlekła, nawracająca?

Z badań Światowej Organizacji zdrowia z 2000 roku wynika, że po wyleczeniu depresji, w co drugim przypadku, depresja powraca – mówimy wtedy o depresji nawracającej. Żeby zmniejszyć ryzyko nawrotów, konieczne jest ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarza, a podjęte leczenie powinno być kontynuowane minimum przez 6 miesięcy. Poza leczeniem farmakologicznym wskazana jest również psychoterapia.

Im dłużej obserwujemy brak objawów, tym niższe prawdopodobieństwo wystąpienia nawrotu choroby.

? https://psychoterapia.plus/leczenie-depresji-wroclaw/

#depresja #psycholog #psychologia #zdrowiepsychiczne #zdrowiepsychicznejestważne #psychoterapia
2022-04-02, 09:52
facebook
‼️ Praca psychoterapeutyczna z młodzieżą.

Zapraszamy psychologów i psychoterapeutów pracujących z młodzieżą do uczestnictwa w rocznym seminarium z zakresu psychoterapeutycznej pracy z młodzieżą

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w piątki i trwać będą 4 godziny. W trakcie jednego spotkania odbędzie się:
– wykład
– praca z tekstem
– superwizja przypadków uczestników (grupa Balinta)

? Daty i tematy spotkań:

1) 16.09.2022 godziny 17:00 – 21:00 Wywiad diagnostyczny z nastolatkiem – potknięcie w rozwoju, załamanie rozwoju czy zaburzenie osobowości? Diagnoza psychodynamiczna i psychiatryczna – co leczymy u nastolatka?

2) 21.10.2022 godziny 17:00 – 21:00 Wywiad diagnostyczny z rodzicami – kłopoty wychowawcze, kryzys rodzinny czy delegowanie dziecka do chorowania? Kto na kogo i co projektuje? Co leczymy u rodziców nastolatka?

3) 18.11.2022 godziny 17:00 – 21:00 Metody pracy z nastolatkiem – który sposób jest optymalny? Kwalifikacja do socjoterapii, psychoterapii indywidualnej, psychoterapii indywidualnej rodziców, psychoterapii rodzinnej, leczenia oddziałowego pacjenta.

4) 16.12.2022 godziny 17:00 – 21:00 Praca z nastolatkiem – setting terapeutyczny z nastolatkiem, interwencje wobec pacjenta i techniki terapeutyczne.

5) 20.01.2023 godziny 17:00 – 21:00 Praca z rodzicami – setting terapeutyczny z rodzicami, interwencje wobec rodziców, praca z relacją rodzic-dziecko.

6) 10.02.2023 godziny 17:00 – 21:00 Teorie rozwoju symbolizacji – jaką interpretację przyjmie niedojrzały umysł? Jak praca z nastolatkiem różni się od pracy z osobą dorosłą?

7) 17.03.2023 godziny 17:00 – 21:00 Lęk przed staniem się mężczyzną, lęk przed staniem się kobietą. Kompleks Edypa w adolescencji – jak życie nastolatka komplikuje jego seksualne ciało.

8 ) 21.04.2023 godziny 17:00 – 21:00 Wybrane jednostki diagnostyczne (wybór uzależniony będzie od zapotrzebowania grupy zaznaczonego w formularzu zgłoszeniowym, np. samobójstwa, zaburzenia odżywiania, uzależnienia, samookaleczenia). Opis i omówienie przypadków.

9) 19.05.2023 godziny 17:00 – 21:00 Praca z „trudnym” nastolatkiem – milczenie, bunt, opór lub agresja kierowana w stronę psychoterapeuty.

10) 02.06.2023 godziny 17:00 – 21:00 Urealnienie roli terapeuty w pracy z pacjentem młodzieżowym. Dyskusja nad powszechnymi dylematami i ograniczeniami :
– obezwładniający lęk o życie i zdrowie pacjenta,
– brak współpracy ze strony rodziców,
– delegowanie terapeuty przez rodziców pacjenta do opieki nad pacjentem,
– rywalizacja rodziców z terapeutą lub terapeuty z rodzicami,
– zabieranie pacjenta z terapii przez rodziców w momencie zdrowienia pacjenta,
– aspiracje terapeutów do „korektywnego rodzicielstwa”.

? Warunek uczestnictwa:
– praca terapeutyczna z młodzieżą
– grupa zamknięta (max. 10 osób), tzn. że każdy uczestnik decyduje się na udział we wszystkich spotkaniach w ciągu roku.

? Prowadząca:
Joanna Bilińska-Gorzelnik – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny, superwizor szkoleniowy Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Prowadzi zajęcia ze studentami I roku Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w KCP.

Koszt udziału w seminarium: Całość: 3500 zł. Możliwa płatność raz w miesiącu po 350 zł/spotkanie.

Zgłoszenia prosimy kierować:
?https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdDN3fH1JxVC2Q-gEs4narHXz-id2N98ZOeML01KiDMKa5CUw/viewform

Miejsce odbywania się seminarium:
Consilia Centrum Psychoterapii i Szkoleń
ul. Komuny Paryskiej 49/51
piętro I, lokal 2
Wrocław
☎️ telefon: 690 002 218

? https://psychoterapia.plus/praca-psychoterapeutyczna-z-mlodzieza-roczne-seminarium/#psychoterapia

#psychoterapeuta #psychoterapia #młodzież #psycholog #psychologia #wroclaw #wrocław
2022-04-01, 23:02
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.