W grupie siła – dzień otwarty w Centrum Psychoterapii i Szkoleń „Consilia”
Jak efektywnie pracować z uczniami podczas pandemii i po jej zakończeniu? Jak sobie radzić z negatywnymi emocjami u dzieci i młodzieży? Na takie i podobne pytania odpowiedzą specjaliści podczas cyklu wykładów „W grupie siła!” skierowanych do rodziców, pedagogów, psychologów i trenerów TUS. Jednym z punktów programu będzie webinar dla nastolatków. Wydarzenie odbędzie się 4 września w Centrum Psychoterapii i Szkoleń „Consilia” we Wrocławiu – stacjonarnie lub online. Uczestnictwo jest bezpłatne po dokonaniu rejestracji na stronie internetowej organizatora.
2021-08-27, 12:48

Dzień otwarty z udziałem psychologów i psychoterapeutów jest odpowiedzią na pogarszającą się kondycję psychiczną dzieci, młodzieży i dorosłych w związku z pandemią koronawirusa, a w szczególności – izolacją społeczną i zamknięciem szkół. Z kumulacją problemów emocjonalnych coraz trudniej radzą sobie nie tylko młodzi ludzie, ale również ich opiekunowie oraz rodzice, dlatego program wykładów został podzielony na bloki tematyczne, skierowane do określonych grup odbiorców. 

Cykl dla rodziców rozpocznie się o godz.10:00 i obejmie trzy wykłady: „Problem z funkcjonowaniem dziecka w grupie. Czy Trening Umiejętności Społecznych może pomóc?”, „Kiedy złość dziecka powinna niepokoić i jak sobie z nią radzić?”, „W grupie rówieśniczej siła! Jak socjoterapia może pomóc w trudnościach emocjonalnych i społecznych nastolatka?”. Pierwsze dwa tematy skierowane są do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a ostatni – do rodziców nastolatków (12-18 lat). Słuchacze dowiedzą się m.in. kiedy zachowanie dziecka powinno niepokoić, co robić, gdy zachowania przekraczają normę oraz w jaki sposób socjoterapia może wpływać na zachowania nastolatków. – Jak pokazują nasze doświadczenia, grupa socjoterapeutyczna może stać się dla nastolatków miejscem, w którym w bezpieczny sposób mogą pracować wspólnie z innymi rówieśnikami nad trudnościami związanymi z byciem w relacji z drugim człowiekiem – mówi Faustyna Szaynok-Sędzik, psychoterapeuta i psycholog, jedna z prowadzących ostatni wykład.

Blok dla psychologów, pedagogów i trenerów TUS pracujących z dziećmi i młodzieżą rozpocznie się o godz. 13:00. Podczas wykładów: „Trudne sytuacje w pracy trenera TUS. Jak wykorzystać ich terapeutyczny potencjał?” oraz „Narzędzia pracy psychologa i pedagoga szkolnego w okresie pandemii (i po jej zakończeniu)” będzie można m.in. porozmawiać o tym, jak pogodzić bycie trenerem i terapeutą oraz poznać efektywne metody wsparcia uczniów w zależności od ich potrzeb i przejawianych trudności. Wśród prowadzących znajdą się: Katarzyna Zawadzka – psycholog dziecięcy i trener TUS, Agnieszka Polak – psycholog i trener TUS oraz Katarzyna Adamiak – psycholog, arteterapeuta i trener TUS. 

Webinar dla nastolatków „Czy psycholog naprawdę może mi pomóc? O wsparciu psychologicznym dla nastolatków” rozpocznie się o godz.13:00 na platformie Zoom. Wykład skierowany jest do młodzieży w wieku 13-18 lat, która chciałaby skorzystać z pomocy psychologa. Młodzi ludzie będą mogli dowiedzieć się m.in.: co to jest socjoterapia, jak wygląda pierwsze spotkanie u psychologa, kiedy warto udać się do psychologa i w jaki sposób takie spotkanie może pomóc w pracy nad sobą. Webinar poprowadzą dwie panie psycholog i psychoterapeutki: Faustyna Szaynok-Sędzik oraz Magdalena Kośnik.

Wykłady odbędą się w Centrum Psychoterapii i Szkoleń „Consilia” we Wrocławiu przy ul. Komuny Paryskiej 49-51, piętro I, lokal 2, a w przypadku braku takiej możliwości – online. Uczestnictwo jest bezpłatne po uprzedniej rejestracji przez Internet. 

Więcej informacji i zapisy na stronie: https://psychoterapia.plus/w-grupie-sila/ 

KONTAKT / AUTOR
Jacek Pasternak
661 970 346
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.